streetfood Catania

Trhy v Catanii, chutě a vůně skutečné Sicílie

/Z výletu na Sicílii – část druhá/

Pokud na něco ze Sicílie opravdu vzpomínám, kromě sopečné šedi Etny je to barevné a živé místo hned pod Piazza del Duomo, obrovské rozlehlé A‘ Piscaria Mercato del Pesce – trhy se zeleninou, ovocem, ořechy, nakládanými pamlsky, rybami, masem, street foodem.

Kde trhy v Catanii najdete

Náměstíčko s Catedrale Sant’Agata najdete jedna dvě, je to ústřední bod Catanie a když se na náměstíčku čelem ke katedrále ohlédnete doprava, uvidíte v rohu kašnu, kolem které stačí jen projít a ihned jste v centru dění. (V Catanii se trhů nachází více, ale ty, které tu zmiňuji jsou největší a nejznámější.) Na mapě >

Původně jsme si myslely, že je to jen pár stánků. Jenže pak jsme procházely dalšími a dalšími ulicemi a objevily, že pod rybím trhem na nádvoří vede ještě průchod k parku, kde to celé pokračuje.

Právě v přilehlém parku (Piazza Lionardo Vigo) se vůně ovoce, zeleniny a ryb mísila s pouličními pečenými dobrotami. Hned vedle se nacházely stolečky, kde místní dospělí i staří hráli karty a užívali dne.

Nakoupily jsme od všeho – zeleninu i ovoce, nakládané artyčoky, česnek, olivy, oříšky a také ryby, které se jako jednoduchý delikátní pozdní oběd osvědčily. Pokud vás zajímají ceny, na fotkách je poměrně dost vidět, jak se pohybují. Pokud se budete chystat nakupovat, tak jen doporučuji na to myslet předem, pokud nechcete dostat triliardu igelitových pytlíků.

Ze Sicílie je to opravdu věc, kterou doporučuji zažít, takže pokud zavítáte do Catanie, tak se tu zastavte nasát trochu autentické atmosféry.

« z 2 »

Koho zajímá víc ze Sicílie:

Výstup na Etnu >>

Výlet na Sicílii – Catanie, Noto… >>