Praha - Karlův most

Kudy projít Prahou…

Celé to začalo na Sicílii. Rozbil se mi foťák. A jak se tak blížil termín jednoho svatebního focení, zesilovala i panika ohledně funkčního stroje.
Původní jsem dala do opravy, ale jejich odhad jeden a půl měsíce pro odstranění závady mě vyděsil a přidal vrásky. Nedá se nic dělat. Potřebuju si pořídit druhý foťák, kterým budu moci svatbu odfotit. A tak jsem pohledala a na aukcích mezi starými Zenity E jeden s popiskem „funčkní“ vydražila.

Jenže, než se s takovým foťákem vydám fotit svatbu, tak si musím být naprosto jistá, že vše funguje, jak má. A tak je rychle potřeba nafotit testovací film – zkontrolovat funkci závěrky, clony, navíjení a převíjení, ostření nebo třeba nežádoucí defekty na filmu. Je zkrátka potřeba mít v ruce jistotu.

A tak jsem se pouhé dva dny před svatbou vydala jen tak courat městem. Mám štěstí. Praha je nejkrásnější město na světě. A kdykoli, kdy člověk chce jen tak vyjít ven, nabízí mu k focení krásná zákoutí…

Čím jsem fotila?

Celkem 24 snímků jsem cvakla na nový Zenit, totožný s tím, které jsem měla i dříve, tedy taktéž řada E, opět v nerozlučné dvojici se sklem Helios 44-2 (58mm, f/2.0). Fotky jsou focené na Kodak Color Plus, citlivost 200, což je sice naprosto obyčejný film, ale s jeho příjemnou barevností jsem skoro spokojenější než poslední dobou používaným Fujifilm Fujicolor C200 nebo ještě dříve Photo Porst Color X200.

Jaká místa v Praze?

Asi pro pořádek bych měla říct, že Prahu mám prochozenou křížem krážem, pokud jde o historické centrum. Mám svá oblíbená místa a většinu jsem jich našla právě díky touze se projít s foťákem. Tohle byla velmi rychlá akce…

Copak tu tedy v albu máme?

Zapátrejte po pražských Stínadlech. Jsou opuštěná a přitom přímo v centru a je to neskutečná pražská nádhera.
Uličky za Újezdem, z nějakého důvodu se všichni valí po hlavních ulicích se sem nezabloudí… přitom!
Karlův most – jistota. Já vím, je to prasárna, kvůli těm davům, ale i na to je fígl. Mezi 4 – 5 ranní je to tam super. 🙂
Lennonova zeď je skvělá opuštěná, což se děje v noci nebo k ránu a nebo, když je důkladný slejvák. Ale je to jedno z mála míst, kde se mi líbí dav a ruch. Nějak opuštěná nemá takové charisma.